Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Idealna sylwetka

  Wiele z nas przez całe życie marzy o idealnej sylwetce takiej, którą wszyscy będą podziwiać, a my same będziemy się z nią czuły bardzo dobrze. Jednak nie wszystkim matka natura obdarzyła dobrymi genami i niestety wiele z nas jest po prostu otyłych. Na szczęście istnieją sposoby żeby walczyć z nadwagą i nawet pulchna panie, mogą w przyszłości być szczupłe. Trzeba jednak poświęcić temu trochę czasu i przygotować się na wiele wyrzeczeń. Idealna sylwetka staje się podczas odchudzania niejako celem tym, co chcemy zdobyć i zachować jak najdłużej. Jeżeli będziemy czuć się dobrze we własnej skórze, na pewno będziemy bardziej pewne siebie, nie poddamy się. Na pewno łatwiej jest się odchudzać, gdy widzi się jakiekolwiek efekty sowich starań, gdy widzi się jakiś postęp, czyli spadek na wadze. Wtedy łatwiej jest nam się zmotywować do dalszego odchudzania, bo wiemy, że nasza dieta naprawdę przynosi efekty. Musimy więc wybrać taką dietę, która pozwoli nam schudnąć jak najwięcej kilogramów w jak najmniejszym czasie. Może to okazać się nie łatwe, bo takie diety z reguły wymagają od nas dużego poświęcenia, czego jednak nie robi się dla idealnej sylwetki. Jeżeli chcemy dobrze wyglądać, musimy być przygotowane na bardzo rygorystyczną dietę, bo tylko taka pozwoli nam naprawdę schudnąć. Jeżeli będziemy wystarczająco zmotywowane to na pewno schudniemy i osiągniemy swój cel, czyli idealną sylwetkę. Pamiętajmy, że odpowiedni wysiłek fizyczny, może także odpowiednio ukształtować naszą sylwetkę, na pewno lepiej niż zrobiłaby to sama dieta. Dieta tylko zrzuca tłuszcz z naszego brzucha i innych okolic, a ćwiczenia czynią skórę jędrną i ponętną. Pamiętajmy więc także o ćwiczeniach, bo koło diety są one naprawdę najważniejsze do uzyskania idealnej sylwetki.

  Na pewno każda z nas chciałaby szybko widzieć efekty swojego odchudzania, jednak pamiętajmy, że nie jest to takie proste. Z czasem na pewno je zobaczymy i będziemy zadowolone z siebie, z tego, że zdołałyśmy schudnąć bez niczyjej pomocy. Na pewno będzie to dla nas satysfakcjonujące, i tylko zachęci nas do kolejnych diet.

  Dodaj komentarz