Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Internista

   Większość studentów medycyny marzy o specjalizacjach, jednak życie pokazuje, ze nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Internista z Kalisza chciał zostać chirurgiem, jednak jak wspomina, odkąd zaczął pracować w przychodni rodzinnej, jako lekarz pierwszego kontaktu, porzucił swoje młodzieńcze plany. Kontakt ze swoimi pacjentami, daje mu dużo satysfakcji zawodowej. Leczy całe rodziny. Pacjenci również sa zadowoleni, ponieważ w małych przychodniach panuje naprawdę rodzinna atmosfera., gdzie zawsze można liczyć na pomoc swojego lekarza. Przychodnie rejonowe, działają na mocy umów podpisanych z narodowym funduszem zdrowia, dlatego dzięki temu wszystkie wizyty i konsultacje, a nawet badania, zlecone przez internistę sa bezpłatne. Konieczna jest tylko wcześniejsza rejestracja. Nie ma tu jednak sytuacji, ze pacjenci musza czekać na wizytę całymi miesiącami. Praktycznie dostęp do lekarza rodzinnego jest ciągły. Wystarczy rano zarejestrować się telefonicznie i wizyta zostaje ustalona jeszcze tego samego dnia.
   W sytuacjach nagłych, można przyjść do lekarza bez wcześniejszej zapowiedzi. Rzadko zdarza się, żeby internista odmówił pacjentowi konsultacji. Lekarze pierwszego kontaktu wykonują tez wizyty domowe, w sytuacjach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przybyć do przychodni. Sa to więc osoby starsze, często leżące. Ale zdarzają się również chorzy, którzy nie mogą przyjść do przychodni ze względów zdrowotnych -wysoka gorączka, wymioty. Wizyty takie odbywają się codziennie w ustalonych godzinach, zwykle popołudniowych. Aby wybrać swojego lekarza, należy się udać do najbliższej przychodni rodzinnej. Zwykle pacjenci wybierają placówki, które znajdują się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy wybieramy lekarza, przyjmującego w przychodni w innej części miasta. Dzieje się tak z uwagi na popularność danego lekarza internisty. Jeśli nie mamy wyrobionej opinii na temat placówek medycznych i lekarzy, warto porozmawiać z rodzina i znajomymi, którzy wybrali swego lekarza już jakiś czas temu. Doskonałym źródłem informacji na ten temat jest Internet, gdzie znajdziemy nie tylko adresy, ale również liczne komentarze i opinie pacjentów.

  Cellulit

  Często w wyglądzie naszego ciała nie przeszkadza nam troszkę odstający brzuszek, ale nie ładnie wyglądające pofałdowania na nim, ale także na innych częściach ciała. Jest to oczywiście cellulit, na który skazane są chyba wszystkie kobiety, ale także otyli mężczyźni. Cellulit jest dość ciężką kwestią, gdyż nie wykończy go żadna zwykłą dieta. Cellulit trzeba zwalczać przede wszystkim ćwiczeniami, bo tylko one są w stanie go pokonać. Dodatkowo do tej walki używać możemy także innych preparatów, jak an przykład kremów, które mają ujędrniać naszą skórę. Na pewno są one skuteczne, trzeba jednak pamiętać o ich regularnym stosowaniu. Cellulit zwiększa się z wiekiem, dlatego młode kobiety raczej nie mają z nim problemu. Ale w momencie, gdy nasz organizm przestaje produkować kolagen, a staje się tak około 20 roku życia, zaczyna nas prześladować ten problem, gdyż niegdyś ponętne pośladki, teraz tylko odstraszają. Nawet gdy dzięki diecie zrzucimy kilka kilogramów, to w ten sposób nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z cellulitem. Trzeba do tego użyć specjalnych sposobów i środków. Wiele kobiet chodzi w tej sytuacji na sesje, na których ich cellulit polewany jest zimną wodą, pod wysokim ciśnieniem. Ma to za zadanie zwiększenie ukrwienia tego miejsca, przez co krew krąży szybciej, nie magazynuje się tłuszcz. Cellulit wygląda naprawdę nie ładnie, dlatego musimy na niego szczególnie uważać,.

  Na pewno bardziej podatne na cellulit są osoby grubsze, które odchudzają się po kilka razy, ich skóra ciągle naciąga się a potem rozluźnia. W ten właśnie sposób tworzy się cellulit. Osoby szczupłe raczej nie mają z nim problemu, ale cellulit pojawić się może nawet po porodzie, więc śmiało można stwierdzić, że każda kobieta ma z nim do czynienia. Dieta na pewno jest w tym przypadku skuteczna, ale na inne partie ciała, bo na cellulit po prostu nie działa. Aby go zniwelować potrzebne są przede wszystkim ćwiczenia, bo to one ujędrnią naszą skórę. Kremy możemy stosować tylko i wyłącznie jako preparaty wspomagające, na pewno samo ich stosowanie nie przyniesie za dużych efektów.

  Dodaj komentarz